ZIUA MONDIALĂ A EDUCAȚIEI – SEBEȘ 7 OCT 2019

Spread the love

Cu
prilejul Zilei Mondiale a Educației, sărbătorită la Sebeș în
data de 07.10.2019, au fost premiați 145 de elevi merituoși ai
Sebeșului și 79 de cadre didactice îndrumătoare, într-un
eveniment care s-a bucurat de susținerea autorităților locale și
județene.

Începând
cu ora 13.00, la Centrul Cultural „Lucian Blaga”, în sala de
spectacole, a avut loc festivitatea de premiere a cadrelor didactice
și a elevilor care au obţinut rezultate deosebite la concursurile
şi olimpiadele şcolare. Premiile au fost oferite de către primarul
Municipiului Sebeş, Dorin Nistor și de președintele Consiliului
Județean Alba, Ion Dumitrel. Bugetul de premiere s-a ridicat la suma
de 29.000 lei, 16.000 lei contribuția Municipiului Sebeș și 13.000
lei contribuția Consiliului Județean Alba.

În
jurul orei 16.00, municipalitatea a oferit o recepţie privată
personalului didactic care s-a implicat în formarea şi educarea
elevilor performeri cu care burgul nostru se mândreşte. Au
participat circa 300 de profesori, atât personal activ în câmpul
muncii, cât şi dascăli pensionaţi, care au fost întâmpinaţi cu
flori şi cărora le-a fost dedicat un spectacol artistic. S-a dorit
a fi un gest de gratitudine şi de preţuire pe care îl datorăm
corpului profesoral, acesta fiind mesajul transmis de primarul Dorin
Nistor.  

Primăria Municipiului Sebeş adresează tuturor premianţilor sincere felicitări pentru performanţele obţinute, iar corpului profesoral urări de succes în toate activităţile şi proiectele destinate formării tinerelor generaţii.

ZIUA
MONDIALĂ A EDUCAȚIEI

(SEBEȘ,
7 OCTOMBRIE 2019)

ELEVI

(PREMII
ACORDATE DE PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI SEBEȘ)

Nr.
crt.
Nume,
prenume
Unitatea
școlară
Olimpiada Premiul
obținut

PREMIUL
III

1. Anghel Roxana Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
III
2. Bebeșelea
Evelyn
Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
III
3. Munteanu Mihaela Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
III
4. Streulea Filip Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
III
5. Vasile Rafael Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
III
6. Ailoaie Ema Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană III
7. Antilică Tudor Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Național de Geografie „Terra”
III
8. Catelina Andreea Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Engleză III
9. Creț Larisa Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană III
10. Dăian
Petre-Mihai
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Olimpiada
Interdisciplinară Științele Pământului
III
11. Dobra Ana-Maria Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană III
12. Dumitru Raul
Andrei
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Istorie III
13. Flueraș
Tatiana-Mihaela
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
III
14. Frățilă
Alexia
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană III
15. Goța Alexandru Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană III
16. Hîndorean Rareș Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană III
17. Inurean Darius Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Geografie III
18. Itu Jasmine
Maria
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
III
19. Lupu
Andreea-Elena
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
III
20. Muntean
David-Cristian
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
III

21.

Nandrea
Iadira-Nicola

Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
III
Matematică III
Concursul
Național de Geografie „Terra”
I
22. Negură-Damian
Zara Elenia
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Fizică III
23. Nuțu Miruna-Ana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limbi
Clasice-Limba Latină
III
24. Oltean
Robert-Virgiliu
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Tehnologia
Informației-TIC
III
25. Păucean
Alexandru
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Geografie III
26.

Petraș
Kevin-Andrei

Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș

Concursul
Național de Geografie „Terra”
III
Matematică III
Limba Germană
Modernă-A1
III
27. Petru David Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Religie, Cultul
Ortodox
III
28. Pienariu Ema Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
III
29. Popa Alexandru Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană III
30. Mărginean Iosif
Cristian
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concurs pe
Meserii-bucătar
III
31. Giurgiu Sara
Alisia
Școala
Gimnazială Petrești
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
III
32. Hondru Alexandra
Maria
Școala
Gimnazială Petrești
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
III
33. Ilașcă Fineas
Samuel
Școala
Gimnazială Petrești
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
III
Limba Germană I

PREMIUL
II

34. Căpățână
Tabita
Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
II
35. Dărămuș
Andreea
Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
II
36. Hodoroabă
Damaris
Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
II
37. Müller Timon Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
II
38. Sandu Celia
Alutina
Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
II
39. Sârbu Beatrice Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
II
40. Airinei Maria
Cristina
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Național de Geografie „Terra”
II
41. Bădilă
Timotei-Ilie
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Tehnologia
Informației-TIC
II
42. Bărăian
Adrian-Călin
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Fizică II
43. Bumbu
Paul-Cosmin
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Matematică II
44. Blaga
Rebeca-Ioana
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Național de Geografie „Terra”
II
45. Ciocea Izabela
Elena
Liceul cu
Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș
Limba Rromani II
46. Dărămuș
Darius
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Național „Călători prin Istorie”
II
47. Dreghiciu
Ana-Maria
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană II
48. Frățilescu
Gabriel
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Fizică II
49. Goia Teodora Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană II
50. Ispas Iulia Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană II
51. Leonte Cristina Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea B-nivel 4
II
52. Liță Naomi Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană II
53. Marinaș
Alexandru
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană
Modernă-nivel A1
II
54. Mărginean
Miriam
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
II
55. Muntean
Iunia-Tereza
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Tehnologia
Informației-TIC
II
56. Obreja
Filip-Constantin
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Matematică II
57. Puțan
Iulia-Nicoleta
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Fizică II
58. Puțan Andrei Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană II
59. Sava Roxana
Daniela
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Engleză II
60. Ștefan Maria Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Național „Memoria Holocaustului”
II
61.

Tărâță
Victor
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Național „Memoria Holocaustului”
II
Geografie II
62. Tomoioagă
Cristian-Ioan
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Informatică II
63. Virca Maria Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Interdisciplinar de Limba și Literatura Română și
Religie-Cultură și Spiritualitate Românească
II
64. Voina Andreea Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Religie, Cultul
Ortodox
II
65. Bogdan Răzvan Liceul
Tehnologic Sebeș
Concurs pe
Meserii-bucătar
II
66. Ilașcă Alvaro Liceul
Tehnologic Sebeș
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
II
67. Klett Ana-Maria Liceul
Tehnologic Sebeș
Tehnologii,
Industrie Textilă și Pielărie
II
68. Șuldac
Denis
Liceul
Tehnologic Sebeș
Tehnologii,
Industrie Textilă și Pielărie
II
69. Mohanu
Crina
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concursul
Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum
Tineret”
II
70. Matiescu
Andreea
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concursul
Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum
Tineret”
II
71. Besoi
Diana
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concursul
Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum
Tineret”
II
72. Susan
Ioana
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concursul
Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum
Tineret”
II
73. Petrifălean
Anamaria
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concursul
Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum
Tineret”
II
74. Muratore
Paula
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concursul
Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum
Tineret”
II
75. Puțan
Delia
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concursul
Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum
Tineret”
II
76. Sărăcită
Mădălina
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concursul
Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum
Tineret”
II
77. Brașoveanu
Maria Patricia
Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Limba
Engleză
II
78. Bădilă Flavius
Daniel
Școala
Gimnazială Petrești
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
II
79. Ilașcă Ruben
Javier
Școala
Gimnazială Petrești
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
II
80. Irimie Delia Școala
Gimnazială Petrești
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
II
81. Jurju
Antonia
Școala
Gimnazială Petrești
Concursul
Național de Geografie „Terra”
II
82. Șuteu
Rahela Ani
Școala
Gimnazială Petrești
Religie,
Cultul Alianța Evanghelică
II
83. Țâmpea
Andrei
Școala
Gimnazială Petrești
Concursul
Național „Călători prin Istorie”
II
84. Schiau
Paul
Școala
Gimnazială Petrești
Concursul
Național „Călători prin Istorie”
II
85. Ghenescu Silvana
Maria
Liceul cu
Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș
Limba Franceză II

PREMIUL
I

86. Pleșa Ioana Liceul German
Sebeș
Matematică I
87. Dobra Victor Liceul
Tehnologic Sebeș
Matematică

I
88. Zoicaș Tudor Liceul
Tehnologic Sebeș
Matematică I
89. Berghian Sara Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Matematică I
90. Căta Iustin
George
Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Matematică I
91. Cosma Vlad Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Matematică I
92. Dragomirescu
Horea
Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Matematică I
93. Drăguș Nicolae Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Matematică I
94. Micu Răzvan Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Matematică I
95. Negură Damian
Eric Nicolas
Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Matematică I
96. Biriș Alexandra Școala
Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș
Matematică I
97. Cândroiu
Ana-Maria
Școala
Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș
Matematică I
98. Cîndescu Rareș Școala
Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș
Matematică I
99. Marin
George
Școala
Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș
Matematică I
100. Băbuț
Vasile Alexandru
Școala
Gimnazială Petrești
Concursul
Național „Călători prin Istorie”
I
101. Boroica
Tudor
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Național „Memoria Holocaustului”
I
102. Belciu
Carla Maria
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Național de Geografie „Terra”
I
103. Puia
Timotei
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Național de Geografie „Terra”
I

PREMIUL
I

(PREMIU
ACORDAT DE CONSILIUL JUDEȚEAN ALBA)

104. Bena Răzvan-Ioan Liceul German
Sebeș
Limba și
literatura Română
I
105.

Cetean Fakner
Nikola-Bianca
Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
I
Limba și
Literatura Română
I
106. Dondea Maniu
David
Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
I
107. Pintilii Denisa
Nicola
Liceul German
Sebeș
Limba și
Literatura Română
I
108. Prunoiu
Alessandro
Liceul German
Sebeș
Limba și
Literatura Română
I
109. Răulea Daria Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
I
110. Rotaru Tudor Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
I
111. Șuteu Tamara
Mihaela
Liceul German
Sebeș
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
I
112. Șuteu Mihai
David
Liceul German
Sebeș
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
I
113. Șuteu Isaac
Victor
Liceul German
Sebeș
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
I
114. Thiess Timon Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
I
115. Thiess Julia Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
I
116. Bota Viviana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Engleză I
117. Căta Ioana

Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limbi
Clasice-Limba Latină
I
118. Ilașcă
Patricia
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
I
119.

Lorintz
Alexandru

Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș

Matematică I
Limba și
Literatura Română-secțiunea B
I
120. Marian Vlad-Ioan Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Matematică I
121. Mitucă Miruna Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană
Modernă
I
122. Popa Iulia Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană
Modernă
I
123. Popescu Melania Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană
Modernă
I
124. Pușcaș Tia Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană
Modernă
I
125. Grosu Oana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană I
126. Rotta Sorana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
I
127. Șuteu Rebeca Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
I
128. Tomoioagă
Cristian-Ioan
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Matematică I
129. Cibu Andrei Liceul
Tehnologic Sebeș
Olimpiada
Națională de Discipline Tehnologice: Industrie Textilă și
Pielărie
I
130. Mihai Alberto
Eduardo
Liceul
Tehnologic Sebeș
Limbi
Romanice-Limba Spaniolă
I
131. Șușu Emanuela Liceul
Tehnologic Sebeș
Olimpiada
Națională de Discipline Tehnologice: Industrie Textilă și
Pielărie
I
132. Panțiuru
Alexandra
Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Religie, Cultul
Ortodox
I
133. Chicea Mihai
Danil

Școala
Gimnazială Petrești
Limba Germană
Modernă
I
134. Stănilă
Alexandra Andreea
Școala
Gimnazială Petrești
Religie, Alianța
Evanghelică
I

PREMIU
OLIMPIADE NAȚIONALE

(PREMIU
ACORDAT DE CONSILIUL JUDEȚEAN ALBA)

135. Dobra Nicolae
Alexandru
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Fizică III
136. Horvath Mark Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană
Modernă
III
137. Crintea Maria
Mălina
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană
Modernă
M
138. Tărîță
Victor
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Geografie M
139. Vilichi Dan Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Geografie M
140. Irimie Iunia Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Tehnologia
Informației-TIC
M
141. Bărăian
Adrian-Călin
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Tehnologia
Informației-TIC
III
142. Bădilă
Timotei-Ilie
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Tehnologia
Informației-TIC
III
Limba și
Literatura Română-secțiunea B
M
143. Iftime Paulescu
Alessia
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
M
144. Voina Andreea Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Religie, Cultul
Ortodox
M
145. Șerban Gabriela
Ramona
Liceul
Tehnologic Sebeș
Limbi
Romanice-Limba Italiană
II

PROFESORI
(PREMII
ACORDATE DE PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI SEBEȘ)

PREMIUL
SPECIAL

1. Galiș Daniela Liceul
Tehnologic Sebeș-Grădinița cu Program Prelungit număr 2
Premiul
Special
2. Corina Corpodean Liceul cu
Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș-Grădinița cu
Program Normal număr 6
Premiul
Special
3. Rablou Claudia Școala
Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș-Grădinița cu
Program Normal Lancrăm
Premiul
Special
4. Delean Carmen Școala
Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș-Grădinița cu
Program Normal număr 8
Premiul
Special
5. Mirion Ana Școala
Gimnazială Petrești-Grădinița cu Program Normal Petrești
Premiul
Special
PREMIUL
III

în
cazul profesorilor care au obținut mai multe premii,

acestea
sunt menționate la rubrica „Premii”

6. Răulea Delia Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
III,
II
7. Arsu Narcisa Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
III
8.

Bârsan Ioan

Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș

Olimpiada
Internațională Științele Pământului
III
Fizică II

9.

Bulbucan Mioara

Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș

Concursul
Național de Geografie „Terra”
I,
II, II, III, III
Geografie II
Olimpiada
Interdisciplinară Științele Pământului
III
10. But Georgeta Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
III
Limba și
Literatura Română-secțiunea B, nivel 4
II
11. Dobromir Mihaela Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limbi
Clasice-Limba Latină
III
12. Drăghiță
Marcela
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Olimpiada
Interdisciplinară Științele Pământului
III
13. Drăguș Daniela Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Tehnologia
Informației-TIC
III,
II, II
14. Dreghiciu Lucia Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Engleză III
15. Dumitraș Dan Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Istorie

III
16. Elekes Daniela Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană III
17. Fântână Ana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Religie, Cultul
Ortodox
III,
II
18. Grosu Monica Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
III
19. Lorintz Liliana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Matematică III,
II
20. Mihu Anca Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Matematică III,
II
21. Mihu Rodica Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Fizică III,
II, II
22. Mucenicu Adina Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană III,
II, II

23.

Mucsi-Amariței
Andreea

Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș

Limba Germană III,
III, II
Limba Germană
Modernă-nivel A1
III,
II
24. Obreja Adriana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
III,
III
25. Popa Dina Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Olimpiada
Interdisciplinară Științele Pământului
III
26. Suciu Roxana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană III,
III, III, II, II
27. Ștef Vasile Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Geografie III,
III
28. Vesa Nadia Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
III
29. Dumitrașcu
Ștefan
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concurs pe
Meserii-bucătar
III,
II
30. Todoran Ovidiu Liceul
Tehnologic Sebeș
Concurs pe
Meserii-bucătar
III,
II
31. Han Simona Liceul
Tehnologic Sebeș
Școala
Gimnazială Petrești
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Religie, Alianța
Evanghelică
III,
III, III, II, II, II,II, II

PREMIUL
II

32. Barbu Ioana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Engleză II
33. Damian Elena Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Național „Călători prin Istorie”
II
Concursul
Național „Memoria Holocaustului”
II,
I
34. Muntean Marius Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Informatică II
35. Petru Valentin Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Interdisciplinar de Limba și Literatura Română și
Religie-Cultură și Spiritualitate Românească
II
36. Sântimbrean
Anca
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Concursul
Interdisciplinar de Limba și Literatura Română și
Religie-Cultură și Spiritualitate Românească
II
37. Ursu
Lidia
Liceul
cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș
Limba
Rromani
II
38. Cîmpean
Didina
Liceul
Tehnologic Sebeș
Tehnologii,
Industrie Textilă și Pielărie
II,
II
39. Stanciu
Adina Mixandra
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concursul
Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum
Tineret”
II
40. Cîmpean
Mirela Ionela
Liceul
Tehnologic Sebeș
Concursul
Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum
Tineret”
II
41. Iftimie Paulescu
Iulia
Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Limba Engleză II
42. Cibu Maria Școala
Gimnazială Petrești
Concursul
Național de Geografie „Terra”
II
43. Cosma Cornelia Liceul cu
Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș
Limba Franceză II

PREMIUL
I

44. Neagu Ioana Liceul German
Sebeș
Matematică I
45. Adam Constantin Liceul
Tehnologic Sebeș
Matematică I
46. Irimie Petronela Liceul
Tehnologic Sebeș
Matematică I
47. Bucaciu Felicia Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Matematică I
48. Lazăr Maria Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Matematică I,
I, I
49. Stănilă Laura Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Matematică I,
I, I
50. Chirilă Lidia Școala
Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș
Matematică I,
I, I, I
51. Dărămuș
Gheorghe
Școala
Gimnazială Petrești
Concursul
Național „Călători prin Istorie”
I

PREMIUL
I

(PREMIU
ACORDAT DE CONSILIUL JUDEȚEAN ALBA)

52. Bădescu Lacrima
Johanna
Liceul German
Sebeș
Limba și
Literatura Română
I
53. Bota Violeta Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
I
54. Cojocaru Mioara

Liceul German
Sebeș
Limba și
Literatura Română
I
55. Răulea Delia Liceul German
Sebeș
Limba Germană
Maternă
I
56. But Georgeta Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
I
57. Dobromir Mihaela Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limbi
Clasice-Limba Latină
I
58. Dreghiciu Lucia Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Engleză I
59. Lorintz Liliana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Matematică I
60. Mihu Anca Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Matematică I
61. Mucenicu Adina Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană
Modernă
I
62. Obreja Adriana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea B
I
63. Todor Petru Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Matematică I
64. Elekes Daniela Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană I
65. Cîmpean Didina Liceul
Tehnologic Sebeș
Olimpiada
Națională de Discipline Tehnologice: Industrie Textilă și
Pielărie
I
66. Modoeanu Lucia Liceul
Tehnologic Sebeș
Limbi
Romanice-Limba Spaniolă
I
67. Nistor Simona Școala
Gimnazială număr 2 Sebeș
Religie, Cultul
Ortodox
I
68. Botta Annemarie Școala
Gimnazială Petrești
Limba Germană
Modernă
I
69. Han Simona Școala
Gimnazială Petrești
Religie, Cultul
Alianța Evanghelică
I
PREMIU
OLIMPIADE NAȚIONALE

(PREMIU
ACORDAT DE CONSILIUL JUDEȚEAN ALBA)

70. Bârsan Ioan

Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Fizică III
71. Suciu Roxana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană
Modernă
III
72. Mucsi-Amariței
Andreea
Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba Germană
Modernă
M
73. Bulbucan Mioara Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Geografie M
74. Ștef Vasile Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Geografie M
75. Drăguș Daniela Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Tehnologia
Informației-TIC
III
76. Vesa Nadia Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea A
M
77. Grosu Monica Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Limba și
Literatura Română-secțiunea B
M
78. Fântână Ana Colegiul
Național „Lucian Blaga” Sebeș
Religie, Cultul
Ortodox
M
79. Munteanu Anca
Mihaela
Liceul
Tehnologic Sebeș
Limbi
Romanice-Limba Italiană
II

224
elevi+profesori premiați:

-145
elevi premiați (104 de Primăria și Consiliul Local al Municipiului
Sebeș, 41 de Consiliul Județean).

-79
profesori premiați (51 de Primăria și Consiliul Local al
Municipiului Sebeș, 28 de Consiliul Județean).

Post-ul ZIUA MONDIALĂ A EDUCAȚIEI – SEBEȘ 7 OCT 2019 apare prima dată în Ziarul Apulum.

Source: Stiri Sebes Ziarul Apulum


Spread the love

Comentarii

Comentarii