CÂȘTIGĂTORII CELEI DE-A VI-A EDIȚII A CUPEI SEBEȘULUI LA DANS SPORTIV (26 OCTOMBRIE 2019)

Spread the love

Pentru
al șaselea an consecutiv, Municipiul Sebeș a găzduit competiția
Cupa Sebeșului la Dans Sportiv, eveniment dedicat tinerilor cu
vârste cuprinse între 4 și 34 de ani.

În
acest an, locurile fruntașe au fost disputate de circa 500 de
sportivi, legitimați la 50 de cluburi de profil din Sebeș,
Alba-Iulia, Cugir, Teiuș, Bistrița, Dej, Cluj-Napoca, Turda,
Brașov, Sibiu, Mediaș, Cisnădie, Deva, Hunedoara, Oradea, Arad,
Timișoara, Lugoj, Suceava, Bacău, Făgăraș, Târgu-Mureș,
Miercurea Ciuc, Baia Mare, Baia Sprie, Satu Mare, Craiova,
Râmnicu-Vâlcea.

Întrecerile
s-au desfășurat la Sala Sporturilor „Florin Fleșeriu” Sebeș,
pe categorii de dans și grupe de vârstă, la finalul acestora fiind
înregistrați următorii câștigători:

CLASA
D 14-15 ani:

Locul
I: Chris Varga-Hanna Polak (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)

Locul
II: Ioan Sergiu Oargă-Nicoleta Bianca Pop (ATTITUDE Cluj-Napoca)

Locul
III: Ioan Ganea-Raisa Maria Scheip (MEDIO-MONTE Baia Sprie)

CLASA
E 12-13 ani:

Locul
I: Răzvan Orza-Mădălina Andreea Cojocaru (BUCOVINA DANCE STUDIO
Suceava)

Locul
II: Robert Alexandru Bindea-Miruna Panait (ATTITUDE Cluj-Napoca)

Locul
III: Eric Alexandru Cimpoi-Alexia Larisa Vultur (ROYAL STEPS Arad)

CLASA
E 14-15 ani:

Locul
I: Alexandru Costin Tofan-Daria Ioana Filip (LA PASSION Brașov)

Locul
II: Eduard Adrian Aștilean-Ingrid Farago (LATINO ANGELS Dej)

Locul
III: Janis Fejer-Denisa Simon (TOP DANCE 2007 Teiuș)

CLASA
E 6-11 ani:

Locul
I: Ianis David Trusca-Ricarda Maria Burlan Mitu (SUPREM DANCE Râmnicu
Vâlcea)

Locul
II: Darius Matei Voicu-Iulia Nicola Breban (MEDIO-MONTE Baia Sprie)

Locul
III: David Soponar-Izabella Bartha (PRODANCE 2000 Baia Mare)

DEBUTANȚI
CHA CHA 10-11 ANI:

Locul
I: Robert Andrei Onea-Maria Florina Baicu (ELITE DANCE ACADEMY Deva)

Locul
II: Gabriel Cristian Dinu-Ștefania Rus (SHINE DANCE Hunedoara)

Locul
III: D. Linko-Duca Toba (SHINE DANCE Hunedoara)

DEBUTANȚI
CHA CHA 4-7 ANI:

Locul
I: Nicolas Fabian Oster-Elisa Ardelean (NOVA DANCE Arad)

Locul
II: Nicolas Mattia Ballabio-Ana Maria Vârciu (MARIA PETREA
Alba-Iulia)

Locul
III: David Vasile Seneșan-Anastasia Fulea (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)

DEBUTANȚI
CHA CHA 8-9 ANI:

Locul
I: Vlad Bulgaru-Timeea Mitu (1 CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

Locul
II: Vlad Costineanu-Natalia Ardeleanu (SHINE DANCE Hunedoara)

Locul
III: Matei Popa-Teodora Elisabeta Peștean (LA PASSION Brașov)

DEBUTANȚI
VALS LENT 10-11 ANI:

Locul
I: Eduard Adominicăi-Cristiana Macovei (DIAMOND DANCE CLUB
Cluj-Napoca)

Locul
II: David Ștefan Enache-Sofia Ana Boca (CHIC DANCE Cluj-Napoca)

Locul
III: Aaron Peter Bartalis-Rebeka Maier (DANCE ART Târgu-Mureș)

DEBUTANȚI
VALS LENT 4-7 ANI:

Locul
I: Nicolas Fabian Oster-Elisa Ardelean (NOVA DANCE Arad)

Locul
II: L. Boncheș-A. Oprișan (DIAMOND DANCE CLUB Cluj-Napoca)

DEBUTANȚI
VALS LENT 8-9 ANI:

Locul
I: Ștefan Ovidiu Grăjdan-Antonia Elena Costea (COMTRATUR DANCE
Făgăraș)

Locul
II: David Bogdan Indrecan-Antonia Maria Mare (PRODANCE 2000 Baia
Mare)

Locul
III: Vlad Bulgaru-Timeea Mitu (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

HOBBY
10-11 ANI:

Locul
I: Flavius Nicolae Giosan-Giulia Suardi (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)

Locul
II: Ioan David Bodoc-Ioana Alexia Lucia (PRO DANCE STUDIO Brașov)

Locul
III: R. Moldovan-S. Nuțescu (ROYAL STEPS Arad)

HOBBY
12-13 ANI:

Locul
I: Darius Horațiu Soporan-Alissa Popa (ATTITUDE Cluj-Napoca)

Locul
II: Darius Jurcan-Vivien Beno (DANCE ART Târgu-Mureș)

Locul
III: Răzvan Marian Ploia-Bianca Ioana Simina (PRODANCE 2007 Cugir)

HOBBY
14-15 ANI:

Locul
I: Răzvan Cristian Nicola-Maria Eleonora Crișan (POTAISSA Turda)

Locul
II: Andrei Roman-Elena Leahu (BOLERO Timișoara/TOP DANCE Timișoara)

Locul
III: Ionuț Sorin Suciu-Carina Maria Santa (RONDO DANCE Târgu-Mureș)

HOBBY
6-9 ANI:

Locul
I: M. Domunco-A. Iacob (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)

Locul
II: Andrei Stratulat-Alexia Maria Mihai (BUCOVINA DANCE STUDIO
Suceava)

Locul
III: Albert George Bogdan-Larisa Stoler (BUCOVINA DANCE STUDIO
Suceava)

OPEN
BASIC LATINO 12-13 ANI:

Locul
I: Matei Oancea-Teodora Florina Gheorghe (LA PASSION Brașov)

Locul
II: Bogdan Marian Chira-Iasmina Maria Petcov (TEMPO DANCE Timișoara)

OPEN
BASIC LATINO 14-15 ANI:

Locul
I: R. Morancea-A. Marcu (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)

Locul
II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)

Locul
III: Horia Sergiu Popa-Ștefania Stan (ATTITUDE Cluj-Napoca)

OPEN
BASIC LATINO 6-11 ANI:

Locul
I: Marian Lungu-Bianca Ștefania Condopol (ADAMAS Bacău)

Locul
II: C. Ionescu-T. Heghi (LA PASSION Brașov)

Locul
III: Fabio Alessio Czine-Andra Maria Masznicza (3 DANCE MANIA.RO
Lugoj)

OPEN
BASIC STANDARD 12-13 ANI:

Locul
I: Matei Oancea-Teodora Florina Gheorghe (LA PASSION Brașov)

Locul
II: Bogdan Marian Chira-Iasmina Maria Petcov (TEMPO DANCE Timișoara)

OPEN
BASIC STANDARD 14-15 ANI:

Locul
I: Ioan Sergiu Oarga-Nicoleta Bianca Pop (ATTITUDE Cluj-Napoca)

Locul
II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)

Locul
III: Andrei Hărăguș-Miruna Cristiana Chisbora (TOP DANCE LIFE
Bistrița)

OPEN
BASIC STANDARD 6-11 ANI:

Locul
I: C. Ionescu-T. Heghi (LA PASSION Brașov)

Locul
II: Marian Lungu-Bianca Ștefania Condopol (ADAMAS Bacău)

Locul
III: Fabio Alessio Czine-Andra Maria Masznicza (DANCE MANIA.RO Lugoj)

OPEN
LATINO 12-15 ANI:

Locul
I: Marius Silviu Henegar-Antonia Maria Avădani (FANTASY DANCE
Cisnădie)

Locul
II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)

Locul
III: Bogdan Marian Chira-Iasmina Maria Petcov (TEMPO DANCE Timișoara)

OPEN
LATINO 16-34 ANI:

Locul
I: Anton Gosalo-Bianca Iulia Brojba (NOVA DANCE Arad)

Locul
II: Darius Vasile Dogar-Andreea Tomescu (FANTASY DANCE
Cisnădie/FANTASY DANCE Sebeș)

OPEN
STANDARD 12-15 ANI:

Locul
I: Rareș Adrian Saroși-Maria Crișan (POTAISSA Turda)

Locul
II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu
Mare)
Locul III: David Nicolae Roșca Turcu-Sonia Damian (SAMARA
Sebeș)

PRECOMPETIȚIONAL
2 DANSURI 10-11 ANI:

Locul
I: Celil Isac Goktas-Kamilla Anita Fabian (DANCE ART Târgu-Mureș)

Locul
II: David Ayan Iancu-Eliza Maria Tiron (DANCE SPIRIT Timișoara/TOP
DANCE Timișoara)

Locul
III: Robert Butaru-Meda Elisa Staicu (INSTINCT DANCE Timișoara)

PRECOMPETIȚIONAL
2 DANSURI 8-9 ANI:

Locul
I: Lucas David Axinte-Ilinca Teodora Rata (BUCOVINA DANCE STUDIO
Suceava)

Locul
II: Tudor Mihai Nicorici-Alexandra Florina Pavel (ELITE DANCE ACADEMY
Deva)

Locul
III: Otto Victor Mircea-Arianna Patricia Pop (3 RONDO DANCE
Târgu-Mureș)

PRECOMPETIȚIONAL
3 DANSURI 10-11 ANI:

Locul
I: Robert Butaru-Meda Elisa Staicu (INSTINCT DANCE Timișoara)

Locul
II: David Ayan Iancu-Eliza Maria Tiron (DANCE SPIRIT Timișoara/TOP
DANCE Timișoara)

Locul
III: Celil Isac Goktas-Kamilla Anita Fabian (DANCE ART Târgu-Mureș)

PRECOMPETIȚIONAL
3 DANSURI 8-9 ANI:

Locul
I: Lucas David Axinte-Ilinca Teodora Rata (BUCOVINA DANCE STUDIO
Suceava)

Locul
II: S. Buhaianu-S. Sarmășan (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

Locul
III: Mihai Putnic-Ștefania Ariana Cucu (NOVA DANCE ARAD Arad)

SOLO
FETE BRONZ 10-11 ANI:

Locul
I: Gabriela Iuliana Vatui Ticlea (STAN STEPS Craiova)

Locul
II: Ioana Mădălina Șolderea (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)

Locul
III: Maria Irimia (STAN STEPS Craiova)

SOLO
FETE BRONZ 8-9 ANI:

Locul
I: Johanna Baak (LA PASSION Brașov)

Locul
II: Ana Andreea Filimon (SAMARA Sebeș)

Locul
III: Ioana Simina Muntean (RISE UP Sibiu)

SOLO
FETE DEBUTANTE 10-11 ANI:

Locul
I: Dalma Bakos (DANCE ART Târgu-Mureș)

Locul
II: Maria Alicia Motoc (COMTRATUR DANCE Făgăraș)

Locul
III: Vivien Dora Bartha (3 DANCE ART Târgu-Mureș)

SOLO
FETE DEBUTANTE 12-15 ANI:

Locul
I: Briana Gabriela Zokorias (DANCE ART Târgu-Mureș)

Locul
II: Antonia Ardelean (DANCE ART Târgu-Mureș)

Maria
Roberta Bădeanu (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

SOLO
FETE DEBUTANTE 4-7 ANI:

Locul
I: Emilia Andreea Tatomir (COMTRATUR DANCE Făgăraș)

Locul
II: Alessia Maria Șoit (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)

Locul
III: Antonia Ioana Gidei (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

SOLO
FETE DEBUTANTE 8-9 ANI:

Locul
I: Ylenia Piacentini (COMTRATUR DANCE Făgăraș)

Locul
II: Romina Andreea Bartok (NOVA DANCE Arad)

Locul
III: Cezara Ioja (DIAMOND DANCE CLUB Cluj-Napoca)

Evenimentul
a fost organizat de Primăria și Consiliul Local al Municipiului
Sebeș, Centrul Cultural „Lucian Blaga” Sebeș, în parteneriat
cu Clubul Sportiv „SAMARA” Sebeș și Federația Română de Dans
Sportiv.

Post-ul CÂȘTIGĂTORII CELEI DE-A VI-A EDIȚII A CUPEI SEBEȘULUI LA DANS SPORTIV (26 OCTOMBRIE 2019) apare prima dată în Stiri din alba Ziarul Apulum.

Source: Stiri Sebes Ziarul Apulum


Spread the love

Comentarii

Comentarii